☰ Menu Prawe Menu ☰
Gmina Miejska Bolesławiec
Herb Bolesławca przedstawia mury obronne z trzema wieżami. W bramie widnieje tarcza z czarnym orłem.

Środa 28.07.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Usuwanie wyrobów zawierajacych azbest z terenu miasta Bolesławiec

Usuwanie wyrobów zawierających azbest na terenie Miasta Bolesławiec odbywa się następująco:

Krok 1:

1. Zapoznaj się z kartą usług KU-ZI 11


OGŁOSZENIE

o wydłużeniu terminu składania deklaracji na: „Usuwanie wyrobów azbestowych lub zawierających azbest z terenu miasta Bolesławiec”

 

Informujemy, że został wydłużony termin składnia „Deklaracji uczestnictwa w zadaniu związanym z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Bolesławiec” do dnia 7 maja 2020 r.

Deklarację można pobrać w siedzibie Urzędu Miasta Bolesławiec; w Biurze Obsługi Interesanta lub na stronie www.boleslawiec.eu lub Biuletynie Informacji Publicznej http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public /w zakładce „ochrona środowiska”.

Składanie deklaracji za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: azbest@um.boleslawiec.pl lub w siedzibie Urzędu Miasta Bolesławiec (skrzynka podawcza), Pl. Piłsudskiego 1 (biurowiec – parter) lub w Biurze Obsługi Interesanta, Rynek 41 – Ratusz. 

Pozostałe warunki pozostają bez zmian.

 

Wzór deklaracji pod obwieszczeniem.

 


OBWIESZCZENIE

Prezydenta Miasta Bolesławiec

Usuwanie wyrobów azbestowych lub zawierających azbest

z terenu miasta Bolesławiec

Gmina Miejska Bolesławiec, zamierza w 2021 roku ubiegać się o zewnętrzne środki finansowe na realizację zadania związanego z usuwaniem wyrobów azbestowych lub zawierających azbest z obiektów budowlanych występujących na terenie Gminy Miejskiej Bolesławiec.

W związku z powyższym i przypadku uzyskania środków zewnętrznych Gmina Miejska Bolesławiec przystąpi do realizacji ww. zadania, w ramach którego pokryte zostanie do 100 % kosztów związanych z usunięciem wyrobów azbestowych lub zawierających azbest z obiektów budowlanych występujących na terenie miasta Bolesławiec. Ze środków tych nie będą finansowane koszty zakupu  i wykonania nowego pokrycia dachowego, lub innego elementu budowlanego, z którego jest on usuwany. Powyższe koszty właściciel, użytkownik nieruchomości pokrywa we własnym zakresie. Usuwaniem azbestu z nieruchomości, jego transportem i utylizacją będzie się zajmować firma wyłoniona w drodze zbierania ofert na koszt Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Zwracamy się do zainteresowanych Mieszkańców Bolesławca, aby złożyli „Deklarację uczestnictwa w zadaniu związanym z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Bolesławiec”, w terminie do 19 marca 2021 r. (w formie pisemnej), w siedzibie Urzędu Miasta Bolesławiec, Biuro Obsługi Interesanta, Pl. Piłsudskiego 1 (biurowiec - parter), 59-700 Bolesławiec lub w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Bolesławiec, Rynek 41, 59-700 Bolesławiec (obok Pałacu Ślubów) lub w formie elektronicznej na adres: azbest@um.boleslawiec.pl.

Powyższa deklaracja będzie wstępnie kwalifikowała Państwa nieruchomości do usunięcia wyrobów zawierających azbest.

Deklarację można pobrać w siedzibie Urzędu Miasta Bolesławiec; w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Bolesławiec lub na stronie www.boleslawiec.eu lub Biuletynie Informacji Publicznej http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/w zakładce „ochrona środowiska”.

Warunkiem zakwalifikowania do realizacji ww. zadania jest fakt ujęcia nieruchomości, dla której składana jest deklaracja w ,,Inwentaryzacji azbestu i wyrobów zawierających azbest” sporządzonej dla Gminy Miejskiej Bolesławiec.

 

wzór DEKLARACJI
 

 

 

                                                      

                  http://wfosigw.wroclaw.pl/                                              https://bolesławiec.pl/miasto/

 

                                    


Zarządzenie Nr 192/2020 z dnia 26.06.2020 r.  w sprawie szczegółowych zasad i warunków realizacji prac związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Bolesławiec


           


 

Wytworzył:
Piotr Roman
(2021-02-16)
Udostępnił:
Małgorzata Rychert
(2020-02-21 14:34:33)
Ostatnio zmodyfikował:
Małgorzata Rychert
(2021-04-13 15:14:42)
 
 
liczba odwiedzin: 6165516

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X