KU SP 05 zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia imprezy artystycznej lub rozrywkowej
KU-SP 05
Wersja z dnia 17 marca 2025 r.
Urząd Miasta Bolesławiec
Wydział Społeczny
Zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia imprezy artystycznej lub rozrywkowej
I. WYMAGANE DOKUMENTY:
Sugerowany wzór zawiadomienia można otrzymać w:
- Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Bolesławiec, Rynek 41 (Ratusz-parter, tel. 75 645 64 01);
- Wydziale Społecznym Urzędu Miasta Bolesławiec, Plac Piłsudskiego 1 (wieżowiec – III piętro, pok. 308 tel. 75 645 65 61)
- na stronie BIP: www.um.boleslawiec.bip-gov.pl
II. OPŁATY:
Nie pobiera się.
III. TERMIN I SPOSÓB ZAŁATWIENIA SPRAWY:
Zawiadomienie powinno zawierać następujące dane:
1) imię, nazwisko lub nazwę podmiotu organizującego imprezę artystyczną lub rozrywkową, siedzibę i adres do korespondencji;
2) rodzaj i charakter imprezy;
3) miejsce, datę, godzinę rozpoczęcia, planowany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników;
4) określenie planowanych środków służących zapewnieniu bezpieczeństwa uczestników;
5) określenie planowanych działań w zakresie dostosowania imprezy dla osób ze szczególnymi potrzebami, z uwzględnieniem, w razie potrzeby, racjonalnych usprawnień, o których mowa w art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
Pomieszczenia, obiekty lub miejsca, w których odbywają się imprezy artystyczne i rozrywkowe, a także urządzenia techniczne używane przy ich organizowaniu lub w trakcie ich odbywania, powinny odpowiadać wymaganiom przewidzianym prawem.
Zawiadomienie o imprezie powinno być złożone nie później niż 30 dni przed planowanym terminem jej rozpoczęcia.
Imprezy artystyczne i rozrywkowe organizowane cyklicznie nie rzadziej niż 2 razy w roku przez te same podmioty w tych samych pomieszczeniach, obiektach i miejscach do tego dostosowanych wymagają jednorazowego zawiadomienia organu gminy właściwej ze względu na miejsce imprezy.
Obowiązki organizatora imprezy masowej w zakresie bezpieczeństwa tej imprezy reguluje ustawa z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych.
Organ gminy wydaje decyzję o zakazie odbycia imprezy artystycznej lub rozrywkowej, jeżeli zagraża ona życiu lub zdrowiu ludzi, moralności publicznej albo mieniu w znacznych rozmiarach lub nie zostały spełnione wymagania, o których mowa w art. 34 ust. 3 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.
Decyzja o zakazie odbycia imprezy artystycznej lub rozrywkowej powinna być doręczona podmiotowi, który ją organizuje, w terminie 14 dni od dnia złożenia zawiadomienia, nie później jednak niż 10 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia imprezy.
IV. USŁUGĘ REALIZUJE:
Wydział Społeczny, pok. 308 (III piętro – wieżowiec) tel. 75 645 65 61
Wniosek wraz z załącznikami może być złożony za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej (ESP), (http://www.um.boleslawiec.bip-gov.pl/public/?id=66986)
spełniającą standardy określone i opublikowane przez ministra właściwego ds. informatyzacji (na ePUAP) – art. 63 § 3a k.p.a. określa wymogi podania wniesionego w formie dokumentu elektronicznego.
V. TRYB ODWOŁAWCZY, SKARGI I WNIOSKI:
- Odwołanie od decyzji wnosi się w terminie 3 dni od dnia jej doręczania.
- Odwołanie od decyzji podlega rozpoznaniu w terminie 7 dni od dnia wniesienia odwołania. Niewydanie decyzji w tym terminie oznacza zgodę na odbycie imprezy.
- Decyzję wydaną w wyniku wniesienia odwołania doręcza się w terminie 3 dni.
W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania wobec organu administracji publicznej, który wydał decyzję.
Z dniem doręczenia organowi administracji publicznej oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja staje się ostateczna i prawomocna.
Stronie przysługuje prawo do złożenia skargi na bezczynność lub na przewlekłe postępowanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem organu, który prowadzi postępowanie.
VI. UWAGI:
W przypadku braku kompletu wymaganych dokumentów wnioskodawca zostanie wezwany do ich uzupełnienia i złożenia w Kancelarii lub sekretariacie wydziału (biura) prowadzącego sprawę.
W toku postępowania może być przeprowadzana mediacja, jeżeli pozwala na to charakter sprawy.
VII. DEFINICJE:
Imprezy artystyczne lub rozrywkowe – to imprezy organizowane w ramach działalności kulturalnej przez podmioty, o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, podmioty uprawnione do prowadzenia działalności kulturalnej, odbywające się poza stałą siedzibą albo w sposób objazdowy, wymagają zawiadomienia organu gminy właściwej ze względu na miejsce imprezy.
Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej,
Ustawa z dnia 14 czerwca 1960r Kodeks Postępowania Administracyjnego,
Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Załącznik:
KU SP 05-01 Zawiadomienie o zamiarze zorganizowania imprezy artystycznej lub rozrywkowej